BLC jedina privatna visokoškolska ustanova koju je posjetila komisija Savjeta Evrope

Posjeta EU

Dvodnevni boravak komisije za visoko obrazovanje Savjeta Evrope na Banja Luka College- u završen je i zadovoljstvom komisije zatečenim stanjem na BLC-u i zajedničkim zaključkom da ovi susreti pomažu Republici Srpskoj  i BiH da postignu jedan od aspekata njihovog  strateškog plana punog  pristupanja evropskom prostoru visokog obrazovanja.

Razgovori na temu internacionalizacija, studentsko iskustvo i veza izmedju tržišta rada i visokog obrazovanja  vodjeni su sa nastavnim i nenastavnim osobljem BLC-a, kao i  sadašnjim studentima BLC-a, te članovima Alumni kluba, studentima koji su prethodnih godina stekli akademsko obrazovanje na Banja Luka College-u.

Banja Luka College, jedina je  privatna visokoškolska ustanova u BiH  koju  su posjetili članovi Komisije za visoko obrazovanje  Savjeta Evrope., u sklopu projekta definisanja prioriteta za razvoj sektora visokog obrazovanja i razvoj smjernica za priznavanje kvalifikacija u skladu sa novorazvijenim standardima.