Potpisan sporazum o saradnji između studentskih organizacija

Sporazum

U prostorijama Banja Luka College-a, 7.septembra, potpisan je Sporazum o saradnji između tri studentske organizacije visokoškolskih ustanova, Sveučilišta ‘Hercegovina’, Nezavisnog Univerziteta Banja Luka i Banja Luka College-a.

Sporazumom je dogovorena saradnja studentskih organizacija visokoškolskih ustanova u području visokog obrazovanja, kao i sprovođenje  zajedničkih projekata, učešću na zajedničkim konferncijama, seminarima i skupovima, izdavanju i razmjene naučnih  publikacija, zajedničkoj saradnji s institucijama u Bosni i Hercegovini i inostranstvu, te ostalim oblicima saradnje od zajedničkog interesa.

Ovo je dobar korak ka zajedništvu i uspostavljanju saradnje na državnom i međuentiteskom nivou. Studentskim zajedništvom možemo uraditi dosta stvari i unaprijediti standarde naših studenata, stoji u saopštenju.