Studenti BLC-a u posjeti Fachhochschule u Beču

Studenti, asistenti i profesori Banja Luka College-a su, i ove godine, 13. tog i 14. tog marta posjetili bečki univerzitet Fachhochschule u Wiener Neustadtu, sa kojim BLC ima potpisan ugovor o međusobnoj saradnji. S obzirom na srodne studijske programe studenti BLC-a bez ikakvih dodatnih polaganja mogu da nastave master studij na ovom Univerzitetu. Kako izgleda studirati i stanovati u studentskom domu, koji pripada Univerzitetu, studenti i profesori su se mogli uvjeriti na licu mjesta obilazeći prostor Univerziteta i razgovarajući sa studentima i profesorima sa fakulteta iz sastava Univerziteta. Zbog veoma pozitivnih utisaka sa putovanja u Beč već sada vlada veliko interesovanje za posjetu Univerzitetu u Beču sledeće godine. Posjeta Beču, za koju je BLC snosio troškove puta, je jedna u nizu vannastavnih aktivnosti koje se organizuju za studente BLC-a tokom školske godine.