Studenti i profesori BLC-a na Sajmu knjiga u Beogradu

DSCF0061

Studenti i profesori Banja Luka College-a posjetili su 59. Međunarodni sajam knjiga u Beogradu. Ovogodišnji sajam je bio jedan od najvećih, sa preko 450 izdavača, smještenih u četiri hale Beogradskog sajma, tako da su i najizbirljivi mogli naći nešto za sebe.. Počasni gost ovogodišnjeg sajma bila je Narodna Republika Kina sa svojom bogatom književnom i izdavačkomprodukcijom.

U sklopu sajma organizovane su prateće manifestacije kao što su izložba tradicionalne isavremene Kineske grafike, kao i manifestacije u okviru obilježavanja 200 godina od prvih knjiga Vuka Karadžića, 150 godina rodjenja Branislava Nušića, kao i stogodišnjica Velikog rata. Sloganom sajma poručeno nam je da je “vrijeme za knjigu”